Recept na měsíc PROSINEC                

HUSA S KAŠTANOVOU NÁDIVKOU

Potřebujeme: 1 husa s droby, 1kg jedlých kaštanů, 50 g másla, 300 g jablek, 1 čajový šálek mléka, 50 g piniových semínek, špetku skořice, cukr podle chuti, šťáva z 1 citronu, pepř a sůl.

Postup: husu dáme vařit do slané vody a mezitím připravíme nádivku: kaštany nařízneme a pečeme v troubě, až půjdou lehce oloupat;  povaříme játra, srdce a žaludek, nakrájíme nadrobno a osmahneme na másle; směs osolíme, přidáme slabé plátky jablek a mícháme do změknutí; podlejeme šálkem horkého mléka, sklenkou vývaru z husya přidáme nakrájené kaštany, piniová semínka, skořici, cukr a pepř a dusíme, až se mléko vpije. Nádivkou naplníme husu, potřeme máslem, přelijeme citrónovou šťávou, podle chuti dosolíme a pečeme; občas přeléváme výpekem, aby se husa dobře propekla a měla křupavou kůrku.

Jako přílohu zvolíme opečené nebo šťouchané brambory a samozřejmě nějaký zeleninový salát.

Takto upravenou husu najdete v Řecku jen ve specializovaných restauracích nebo v rodinách, když chtějí Řekové hosty opravdu uctít. 

Doporučujeme červená a rosé vína. Např. Apiros Chora, Kretikos, ap....                                   

Vyberte si lahodné víno v našem e-shopu.

Dobrou chuť - Kali orexi

Řecká taverna v Sivotě

 

Prodej grilů

www.gril-muurikka.cz

Řecká restaurace Poseidon Písek

Navštivte gastronomicky zajímavou restauraci. Ochutnáte řecké speciality, posedíte ve velmi vznešeném a krásném prostředí. Doporučujeme !!

http://www.poseidonpisek.cz/

vinum_left.jpg

Půjčovna lodí Vltava 

www.votus.cz
info@votus.cz
prázky 035[2].jpg

Vyhledat v textu

18. 12. Miloslav

Zítra: Ester